Ak sa má rodič rozhodnúť pre detské postele, tento nápad najskôr zmetie zo stola. Nebude predsa počúvať vrtochy svojich ratolestí, ktorí netúžia po ničom inom, ako po lôžku v tvare vesmírnej rakety či pretekárskeho auta. Uspokojiť náročné dievčatká je ešte ťažšie. Tie by sa najradšej videli, ako spiace princezné v zámku. Hoci na trhu sú modely kombinujúce váľandu a skriňu v rozprávkovom dizajne, vy myslíte radšej dopredu a niečo také ani nepríde do úvahy. Prakticky využiteľné je to len málo rokov. Pretože deti rýchlo rastú. Rozprávkový nábytok nie je riešením. Radšej niečo praktickejšie. Čoskoro príde škola a stále viac úloh. K spánku sa váš potomok dostane čoraz zriedkavejšie, preto bude vyžadovať viac pohodlia. Ak zainvestujete do kvalitného lôžka s matracom, máte na dlhé roky pokoj. Začnite, kým sú vaše ratolesti ešte malé.

Zapáči sa všetkým

Najlepším spôsobom, ako vybrať správnu posteľ, je staviť na kvalitu. Pohodlie v kombinácii s moderným nábytkom sa zapáči aj tým najmenším. Bude slúžiť dlhé roky a vôbec neprekáža, že to nie je model ako z hračkárstva.